wtorek, 15 września 2015

poniedziałek, 14 września 2015

Ciekawostka o psach

Klasyfikicja
Canis familiaris: [pies domowy]
Rząd: drapieżne
Rodzina: psowate

Rozmnażanie
Ciąża trwa około 63 dni i w jednym miocie rodzi się 4-9 szczeniąt, które otwierają  oczy dopiero po dwóch tygodniach. Średnia długość życia psa wynosi 15 lat.




Wymiary
Jego wymiary są bardzo zróżnicowane, istnieją bowiem psy tak małe, jak na przykład chihuahua o wadzie poniżej 1 kg, lub tak duże, jak dogi, które mogą ważyć do 80 kg. Podobne jest w przypadku wysokości, która w zależności od rasy oscyluje między 20 cm i 1 m.



Ożywienie

Chociaż należą do zwierząt mięsożernych, można powiedzieć, że są wszystkożerne, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że mięso wciąż stanowi podstawę ich diety. 

środa, 9 września 2015

Kiwi

Kiwi

Chomik Syryjski

Cechy ogólne

Chomik syryjskiChomik syryjski jest mniejszy od chomika europejskiego. Waży od 120g (osobniki dziko żyjące) do 160g (osobniki trzymane w laboratoriach oraz trzymane jako zwierzęta domowe). Chomik trzymany w niewoli nie powinien być ani zbyt gruby – kształt walca – ani zbyt chudy – gdy widać im przez skórę kosteczki. Chomik o odpowiedniej masie ciała powinien mieć krępą budowę ciała, a przy bieganiu powinno dać się zauważyć linię talii. Chomik syryjski osiąga 15 do 18 cm długości, natomiast długość ogona wynosi około 8 mm. Temperatura ciała tych zwierząt osiąga 36,8 do 38ºC. Oddychają z prędkością 35 do 135 wdechów na minutę. Częstotliwość bicia serca to od 200 do 500 razy na minutę. Chomiki żyją przeciętnie od 2 do 4 lat. Chomiki widzą bardzo nieostro, są dalekowidzami. Ponadto mają zasięg pola widzenia około 110º. Mają bardzo dobrze rozwinięty słuch, słyszą nie tylko te dźwięki co ludzie, ale również ultradźwięki. Dlatego też śpią ze złożonymi uszami. Najlepiej rozwiniętym zmysłem jest węch. Dzięki niemu chomiki się orientują w terenie, oznaczają rewir swoim zapachem w celach rozpoznawczych. Powonienie służy tym gryzoniom do wyczuwania obcych w swoim rejonie. Dlatego ludzie nie powinni używać perfum czy nowego mydła przed zetknięciem się z chomikiem. Zwierzęta te posiadają wąsy służące im do rozpoznawania swojego położenia, zwłaszcza w nocy. Torby policzkowe służą do chowania pożywienia, są one bardzo rozciągliwe, mogą pomieścić nawet do 20g pokarmu. Po bokach z obydwóch stron posiada chomik gruczoły zapachowe, dzięki którym oznacza on swój rewir. Chomik syryjski jest gryzoniem, co oznacza, że posiada stale rosnące i bez korzeni siekacze.
Dzikie chomiki syryjskie mają złotobrązową górną część ciała (stąd ich nazwa systemowa), a dolną białą. Formy hodowlane mają wiele innych umaszczeń futra, jak na przykład ciemnobrązowe, czarne, a nawet srokate nie są rzadkością. Gryzonie hodowlane posiadają również różne długości futra. Wyróżnić tutaj należy chomiki długowłose, tak zwane angora, satynowe, krótkowłose oraz rex. Rozbudowany opis rodzajów futra u chomików syryjskich znajduje się.
Przykładowe odmiany kolorystyczne oraz futra u chomika syryjskiego:
  • chomik syryjski ubarwiony dziko (góra złotobrązowa, dół biały) jest bardzo witalny, jest również odporniejszy na choroby od pozostałych ras; samce są bardzo agresywne w stosunku do innych chomików
  • chomik syryjski srokaty (barwy – dzika, beżowa, szara, czarna i brązowa i wiele innych, mogą posiadać różne kolory oczu) jest bardzo lękliwy i trudny do oswojenia; ponadto odznacza się dużą nerwowością, co powoduje, że bardzo trudne jest utrzymanie razem parki; jest nieco większy od pozostałych ras
  • chomik syryjski satynowy (posiada sierść podobną do pluszu, jest ona jedwabiście błyszcząca, chomiki satynowe mogą posiadać sierść zarówno krótką jak i długą) jest raczej pokojowo nastawiony do osobników innych ras, natomiast wrogo do osobników tej samej rasy, szybko można zdobyć jego zaufanie
  • chomik syryjski panda (w rzeczywistości panda jest również chomikiem srokatym ale nieco mniejszym, ma ubarwienie brązowe/czarne z białym, głowę ma brązową lub czarną, pręga grzbietowa ciągnie się przez całe plecy, reszta powinna być biała; najczęściej jednak pandą nazywamy również chomiki, które mają więcej kolorowych plam na futrze
  • chomik syryjski angora (długa jedwabista sierść, różnorodne ubarwienie, futro jest bardzo miękkie i może osiągać długość nawet do 8 cm); futro samców jest zazwyczaj dłuższe niż u samiczek; samiczki często mają dłuższe futro tylko w tylnej części ciała, co tworzy tak jakby „spódniczkę”); przyjęło się, iż jest on bardzo łagodny również w stosunku do innych chomików, oraz że jest przyjaźniejszy i wierniejszy od innych ras, aczkolwiek nie jest to informacja potwierdzona faktycznym zachowaniem gryzoni; wymaga pielęgnacji grzebieniem z dużymi zębami, ponieważ futro się filcuje i mechaci.
Zachęcamy także do lektury tekstu, który dokładnie opisuje typy futra Chomika syryjskiego.

Pochodzenie i występowanie

Naturalnym obszarem na którym spotykane są chomiki syryjskie jest wyżyna Aleppo w północnej Syrii. Jest ona tak niewielka ( zaledwie 10-15 tyś. kilometrów kwadratowych), że żyjące tam chomiki zostały uznane przez IUCN za gatunek zagrożony wyginięciem.
Pierwsza wzmianka w literaturze na temat chomika syryjskiego pochodzi z roku 1797. Gryzoń został opisany przez braci Russel w „History of Aleppo”. W 1839 roku G.R. Waterhaus (określany potem jako odkrywca chomika złocistego) przy współpracy z Londyńskim Towarzystwem Zoologicznym opisał i nadał mu nazwę Mesocricetus auratus. Przez długi czas uznawano chomika syryjskiego za gatunek zaginiony lub wymarły. Po raz kolejny „odkryty” został on przez profesora Israela Aharoni 12 kwietnia 1930 roku. Złapał on samicę chomika złocistego z 12 młodymi. Trzy z młodych przeżyły podróż do Jeruzalem i zostały przez profesora rozmnożone w Henbrew Universitz of Jerusalem. Z tych kilku wywodzą się wszystkie obecne domowe i laboratoryjne chomiki syryjskie. W 1931 roku chomiki zostały przesłane do Anglii a w 7 lat później do Stanów Zjednoczonych. Do około 1945 roku chomiki zadomowiły się w większości państw europejskich. W tym też roku został w Anglii założony pierwszy „klub chomika”.

Zachowanie dziko żyjących chomików syryjskich

Dziko żyjące chomiki złociste uznawane są za szkodniki w swojej ojczyźnie. Osiedlają się często na obrzeżach pól uprawnych. W Syrii jest w dzień w lecie (w okresie dojrzewania zbiorów) bardzo gorąco. W nocy natomiast temperatura znacznie opada. W zimie z kolei jest bardzo zimno. Chomik musiał się zatem przystosować do takich warunków temperaturowych i pogodowych. W lecie przesypia on gorący dzień w swojej norze. Nora wykopana jest zazwyczaj na głębokość 40 do 90 cm. Na takiej głębokości nawet w upalny dzień jest w środku chłodno, około 10ºC. Jeśli chomikowi jest za ciepło, kopie on głębszą norę, jeśli za zimno – nora jest płytsza. Jama chomika jest złożona z kilku komór, przeciętnie 3 do 5. W największym pomieszczeniu gryzoń umieszcza swoje zapasy, czasem na zapasy zużywa on więcej niż jedno pomieszczenie. W drugiej co do wielkości dziurze chomik składa wszelkie napotkane na swojej drodze miękkie i przytulne materiały jak siano, trawa czy kwiaty. Komora ta służy mu jako gniazdo, tu przesypia on gorące dni i zimę oraz wychowuje młode. Jedno z pomieszczeń służy chomikowi za toaletę – wykopana jest ona jak najdalej od gniazda i zapasów.
Łowy dzikich chomików trwają zazwyczaj od 1 do 5 w nocy. Dzięki swojemu doskonale rozwiniętemu powonieniu oraz słuchowi może on bez problemów znaleźć w nocy pożywienie. Ponieważ Syria nie jest zbyt urodzajnym terenem zwierzę musi spędzić dużo czasu na poszukiwaniu pożywienia. Tylko w lecie dostępna jest wystarczająca ilość pożywienia, dlatego chomiki wykształciły zdolność „chomikowania” zapasów.
W warunkach naturalnych chomik złocisty przesypia zimę. Temperatura ciała oraz funkcje organizmu są ograniczone do minimum, wręcz może się wydawać, że chomik umarł. Ze snu zimowego chomiki wybudzają się tylko w celu skorzystania z zapasów lub toalety.
W warunkach hodowlanych chomiki bardzo rzadko zapadają w sen zimowy. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy temperatura pomieszczenia, w którym przebywają, spada poniżej 5ºC. Chomików po zapadnięciu w sen zimowy nie powinno się wybudzać, jeśli jednak jest to konieczne należy to robić bardzo powoli i ostrożnie, a temperaturę podnosić stopniowo.

Rozmnażanie

Ciąża u chomików syryjskich trwa przeciętnie 16 dni. Po tym okresie samica rodzi przeciętnie 2 do 5 młodych. Ponieważ chomiki są bardzo płodne, możliwe jest nawet do 8 porodów rocznie, jednakże bardzo one wyniszczają samicę. Po około 38-40 dniach młode są już w pełni dorosłe i gotowe do rozrodu.

Odżywianie

Chomiki syryjskie żywią się przede wszystkim roślinami, świeżymi jak i suszonymi, liśćmi, korzeniami, owocami, orzechami i nasionami. W ich diecie ma również miejsce pokarm zwierzęcy. Chomiki żywią się owadami dorosłymi (w formie imago) i ich stadiami przejściowymi, jak poczwarki czy larwy. Nie pogardzą również ich jajeczkami. Chomiki mogą w środowisku naturalnym zjadać nawet małe ssaki.

Trzymanie chomika w domu

Zalecane są dla chomików syryjskich duże klatki (minimalna powierzchnia to 80 na 40 cm). Im większa jest klatka tym lepiej się w niej czują. Optymalna powierzchnia dla dorosłego chomika syryjskiego równa jest 1 m². Klatka nie powinna stać w miejscach narażonych na szybkie zmiany temperatury, oraz w przeciągach. Kołowrotek dla chomika syryjskiego powinien mieć około 25 cm średnicy, mniejsze są za małe, co może prowadzić do wykrzywienia bardzo ważnych dla chomika wąsów, do wypadnięcia chrząstek międzykręgowych. Nie powinno się używać kul „dla chomików”, są one szkodliwe dla zdrowia chomika.

Kot Syberyjski

Kot Syberyjski

Kot Syberyjski

Kot hipoalergiczny!

Kot Syberyjski – jego początki notuje się w XVII w. a jego korzenie pochodzą z Syberii. Oznacza to, że jego ewolucja przebiegała bez udziału człowieka. Początki rasy datuje się na XVII w., choć niektóre źródła podają nawet XI w. Jest jednym z najczęściej występujących kotów domowych w Rosji. Kot ten jest naturalnym gatunkiem, nie powstał z krzyżówek innych gatunków. Należy do kategorii półdługowłosych i jego popularność poza Rosją notuje się na stosunkowo niedawne czasy, to około 1989 r. dlatego jego historię genealogiczną trudno odtworzyć. Jest prawdopodobne, że mieszkańcy Syberii używali ich jako „stróża” domu, ponieważ potrafił reagować mruczeniem na widok zbliżającego się obcego. Odkryli tą rasę dopiero państwo Schultz, byli oni wielkimi miłośnikami kotów. Kupili parę kotów w Leningradzie. Krótkie dzieje tej rasy w krajach zachodnich sprawiają, że jej dokumentacja genealogiczna jest nader skąpa. W Polsce hodowlę tej rasy rozpoczęto w roku 1998 r i również w tym, roku organizacja FIFe zarejestrowała tą rasę jako odrębny gatunek.
W 1870 pojawiły się na pierwszej wystawie. W 1884 r. Madison Square Gardens brały udział w wystawie. W 1989 r. Klub Kotofei w Moskwie stworzył pierwszą normę dla Syberyjskich na bazie dwóch kotów wykorzystanych jako prototypy, przedstawiciele rasy. Jeden to Mars – niebieski z deseniem rysia i z białymi dodatkami drugi o imieniu Roman (ur. w 1987 r., właściciel A.Ivanova) – brązowy pręgowany również z białym. W 1991 r. Marasa i jego syna Nestora można znaleźć w setkach rodowodów. Organizacja felinologiczna SFF w Roasji przyjeła standard Syberyjskiego opierając się na bazie wcześniejszych opracowań stowarzysznie Kotofei.
syberyjski_mars_roman
Kot Mars i Roman. Wykorzystane w Rosji jako prototypy do opisu standardu rasy.
W 1990 r. Elżbieta Terrll zaimportowała trzy koty do Stanów Zjednoczonych. Miały kolejno na imię Ofelia, Naina i Kaliostro. W 1997 r. Dana Osborn (z Willowbrook) zaimportowała również pierwsze kolorpointy (seal point, ryś, samiec) oraz Roksana Babyan z Willowbrook sprowadziła kocicę (seal point, szylkret, samica). W 1998 r. narodziły się pierwsze kolorpoiny w Stanach. W 1992 r. amerykańska organizacja TICA zaakceptowała koty jako rasowe (New Breed) a w 1996 r. przyznano im status mistrzowski.
Duża ilość tych kotów została przywieziona z Rosji do Niemiec i Czech, przyczynili się do tego właśnie Hans i Betty Schultz małżeństwo z Niemiec. Odegrali dużą rolę w popularyzacji rasy w Europie. Pierwsza fala przywiezionych kotów Syberyjskich nie była zbyt dobrej „jakości”, a każdy z nowych hodowców chciał stworzyć własny standard rasy. Tymczasem sędziowie na wystawach traktowali Syberyjskiego jak gorszego kuzayna Maine Coona czy Norweskiego Leśnego. Wszystkie te trzy rasy mają wiele wspónych cech. Obecnie rasa jest bardzo popularna, natomiast sam gatunek w czasie utrzymywania wielu hodowli utracił wiele cech naturalnej rasy.
syberyjski_kot_2
Różne kolory Syberyjskiego. Srebrny, Bikolor, Tabby

Charakter i opieka

Mentalnie bardzo żywotny kot o dużym temperamencie ale i bardzo serdeczny i przyjacielski. Ich walorem jest brak chęci do niszczenia przedmiotów domowych.Są wspaniałymi myśliwymi. Posiadają instynkt dzikich łowców i niezależności, uwielbiają się wspinać i zażywać ruchu. Są bardzo oddanymi przyjaciółmi człowieka, cechuje je duża inteligencja.

Kot Brytyjski

O RASIE

DLACZEGO KOT BRYTYJSKI?

Przede wszystkim ze względu na cudowny charakter. Niesamowicie opanowany i łagodny.
Nie bez powodu koty brytyjskie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Oprócz efektownego, budzącego sympatię wyglądu wielką zaletą jest charakter „pluszowego misia”.
Typowego brytyjczyka cechuje opanowanie i pewna rezerwa do otaczającego go świata, dzięki czemu szybko akceptuje zmiany i łatwo się przystosowuje do różnych warunków.

Jest pogodny, otwarty i przyjacielski w stosunku do ludzi dorosłych, dzieci i zwierząt.
Idealny ulubieniec dzieci – jest wobec nich tolerancyjny i do późnego wieku uwielbia zabawy, gonitwy i wszelkie pieszczoty. Na natrętne i niedelikatne pieszczoty nie zareaguje agresją – raczej odejdzie, ratując resztki godności.

Towarzyski z natury, będzie nam „pomagał” w codziennych zajęciach.
Nie jest też głośny ani nadmiernie ruchliwy. Nie wspina się po firankach, nie niszczy mebli, nie zsuwa się po ścianie razem z nowo położoną tapetą.

Brytyjczyki są bardzo czyste, szybko uczą się korzystania z kuwety i nie zdarzają im się „wypadki”. Równie sprawnie idzie im nauka innych, obowiązujących w domu zasad, musimy jednak pamiętać, że są inteligentne i potrafią wykorzystać naszą słabość i swój urok osobisty do własnych celów (najczęściej nie wiedzieć czemu związanych
z jedzeniem...).

Do obowiązków właściciela należy zapewnienie dużej dawki głaskania i drapania pod bródką, zaniedbany kot potrafi się o nasze względy upomnieć, zaczepiając nas na wszelkie sposoby.
Są odporne, zdrowe i długowieczne. Do końca życia zachowują sprawności i dobry humor.
Żyją zwykle kilkanaście do 20 lat.

Koty brytyjskie świetnie radzą sobie zarówno w małym mieszkaniu jaki w domu z ogrodem.
Nie jest wybredny, zaaklimatyzuje się w każdym domu i przez długie lata będzie wspaniałym przyjacielem oraz towarzyszem zabaw.

Kot brytyjski świetnie dogaduje się z psami, czego przykład mam na co dzień w domu.
Późno dojrzewają, zwykle około dwóch lat zajmuje im osiągnięcie ostatecznej masy ciała. Przeciętna masa ciała kotki to ok. 3-5 kg, kocura 4-8 kg.

Sierść kota brytyjskiego nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Futro jest gęste i krótkie. Dokładne wyszczotkowanie raz w tygodniu w zupełności wystarczy.
Koty brytyjskie krótkowłose występują w wielu odmianach barwnych, chociaż głównie kojarzą się ze swoją niebieską odmianą. Dla ułatwienia wszystkie kolory i desenie otrzymały specjalne oznaczenia – kody EMS.

OZNACZENIE RASY: BRI, KOT BRYTYJSKI KRÓTKOWŁOSY

OZNACZENIE BARWY SIERŚCI
wbiały
nczarny / seal
aniebieski
bczekoladowy
clila
drudy
ekremowy
fszylkret czarny
gszylkret niebieski
hszylkret czekoladowy
jszylkret liliowy
ssrebrny / dymny
yzłoty
 
OZNACZENIE STREFOWEGO ZABARWIENIA WŁOSA
11cieniowane
12muszlowe

OZNACZENIE RODZAJÓW PRĘGOWANIA
22klasycznie pręgowany
23tygrysi
24cętkowany

OZNACZENIE ILOŚCI BIELI U KOTÓW ŁACIATYCH
01van
02arlekin
03bicolour

OZNACZENIE ODMIAN COLOURPOINT
33znaczenia himalajskie / syjamskie

OZNACZENIE BARWY OCZU
61niebieskie
62pomarańczowe
63różnooki: jedno niebieskie, drugie pomarańczowe
64zielone
67niebieskie u kotów colourpoint

Różne zwierzęta

  1. Kot
  2. +Chomik
  3. Zgredek
  4. Pies

Yorkshire Terrier


Yorkshire Terrier – jedna z ras psów, należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych. Według klasyfikacji FCI nie podlega próbom pracy
  1. Długość życia13 do 16 lat
  2. RangaRasa
  3. UsposobienieŚmiały, Pewny siebie, Odważny, Inteligentny, 

wtorek, 8 września 2015

mordom

kaiti

flou

zgredek

majoletta

,katen

tora

galek

Nikuś

Kot syjamski

Koty syjamskie pochodzą aż z Tajlandii, choć różnił się wtedy wyglądem od tego, jakiego znamy obecnie. Jest to wynik długiej hodowli i ingerencji człowieka. Niezmienna jest jednak miłość i uwielbienie do tej rasy u kolejnych pokoleń hodowców.



OpisOpis

Ich wygląd świadczy o ich wyjątkowości. Niebieskie oczy w migdałowym kształcie osadzone w niewielkiej głowie o długim, prostym nosie robią duże wrażenie. Waga kotów waha się od 3 - 4 kg, choć bywają też większe osobniku. Futro jest krótkie, o umaszczenie typu point: pyszczek, uszy, łapki i ogon są ciemniejsze od reszty. Postura kotów tej rasy jest bardzo smukła, o długich, cienkich nogach, przy czym tylne są nieco dłuższe niż przednie nadając chodzącemu kotu elegancji i gracji.


CharakterCharakter

Wydają się zdystansowane i stroniące od ludzi, jednak to mylne wrażenie. Uwielbiają towarzystwo, zarówno właściciela jak i jego gości. Są bardzo inteligentne, więc łatwo nauczyć je sztuczek. Lubią zabawy, zwłaszcza z dziećmi. Akceptują również inne zwierzęta, lecz wtedy są zazdrosne o właściciela i głośno domagają się uwagi. W miarę dojrzewania stają się spokojniejsze, choć nadal chcą miłości i zainteresowania. Przez umiejętność wydawania z siebie różnych dźwięków mogą być hałaśliwe, ale są również dni, kiedy zmieniają się w leniuchy i śpią.

Dla kogo kot syjamski?Dla kogo kot syjamski?

Nie są osób, których przez większość czasu nie ma w domu. Ze względu towarzyskość i potrzebę pieszczot źle znoszą samotne przesiadywanie, dlatego powinni go mieć domatorzy. Nadmiar samotności może doprowadzić kot nawet poważnych problemów zdrowotnych.

Co z alergikami?Co z alergikami?

Zostały zaliczone do jednej z najmniej alergicznych ras na świecie. Mało jest przypadków, aby uczulały, co jest związane zarówno z mniejszą ilością alergenów w ich wydzielinach, jak i z faktem, że mają krótką, gładką sierść, która nie przenosi alergenów po całym domu.

CenaCena kota syjamskiego

Są arystokracją wśród kotów, więc ich ceny nie są niskie. Można znaleźć korzystne ogłoszenia, jednak ceny wahają się od 500 do 1500 złotych. Uzależnione to jest też od tego czy kot ma posiadać rodowód, czy nie, z jakiej jest hodowli, kto go sprzedaje oraz czy ma być kotem do rozpłodu, czy nie. Koty rozpłodowe potrafią kosztować nawet 3000 złotych..
Dla domatorów kot syjamski będzie dobrym towarzyszem. Potrafi okazywać miłość, jest przywiązany do właściciela i może żyć nawet 20 lat dając swojemu opiekunowi wiele radości oraz kociej czułości z chęcią odpoczywając na jego kolanach lub przyglądając się jego poczynaniom z wymownym mruczeniem.

Buldog amerykański

Buldog amerykański – rasa psa wywodząca się od buldoga angielskiego, hodowana w USA w pierwotnym typie
  1. Długość życia10 do 15 lat
  2. UsposobienieLojalny, Energiczny, Przyjazny, Pewny siebie, Stanowczy, Dominujący
  3. WagaPłeć męska: 30–58 kg, Płeć żeńska: 27–41 kg
  4. Wysokość w kłębiePłeć męska: 50–71 cm, Płeć żeńska: 50–61 cm

poniedziałek, 7 września 2015

Rottweiler – rasy psa zaliczana do grupy molosów w typie mastifa. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów pracujących



  • Długość życia: 8 do 10 lat

    1. Kategoria nadrzędna: pies domowy
    2. Pochodzenie: niemieckie
    3. Uosobienie: Wierny, Zgodny, Czujny, Opanowany, Pewny siebie, Posłuszny, Spokojny, Odważny, Nieustraszony
    4. Waga: Płeć męska: 50–60 kg, Płeć żeńska: 35–48 kg
    5. Wysokość w kłębie: Płeć żeńska: 56–63 cm, Płeć męska: 61–69 cm

    Husky

    Husky syberyjski – jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców i psów w typie pierwotnym, zaklasyfikowana do sekcji północnych psów zaprzęgowych. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów pracujących.


    Długość życia od 12 do 14 lat
    Pies domowy
    Pochodzenie Syberia
    Uosobienie: Towarzyski, Czujny, Łagodny, Przyjazny, Inteligentny
    Waga:  Płeć żeńska: 16–23 kg, Płeć męska: 20–27 kg
    Wysokość w kłębie: Płeć żeńska: 50–56 cm, Płeć męska: 54–60 cm

    Owczarek niemiecki


    Owczarek niemiecki – jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich sklasyfikowana do sekcji psów pasterskich.

     Zaliczany do psów obronnych. 
    Żyją od 9 do 13 lat
    Pies domowy
    Uosobienie:Czujny, Ciekawski, Posłuszny, Lojalny, Pewny siebie, Odważny, Inteligentny
    Waga: Płeć żeńska: 22–32 kg, Płeć męska: 30–40 kg
    Wysokość w kłębie: Płeć żeńska: 55–60 cm, Płeć męska: 60–65 cm


    #Słodzaki
     Raper Rex


    Bella
















    #Słodzak

    Chomik

    Witam Napisze o chomiku :3
    Chomik to małe zwierze , Które mieści sie w dłoni
    Może jeść : Pasze , Jabułko , Marchew i Chrupki dla chomika Yey
    Ma wiele chorób
    Takie małe a więcej 
    Oswoić go trzeba powoli Np
    ,,Hej malutka/utki , masz ochote na chrupka {Dajemy chrupka} :3
    Wasza :
    #Słotkaaa
      
    Słodkie co nie










    #Słdzak

    Hej

    Hejka
    Hej jestem #Słodzak
    Będę się tak nazywać i pisać i wklejać słodkie fotki zwierzaczków 
    do zobaczenia papa

    Hej

    Hej jestem #Słotkaaa
    Będę sie tak nazywać i pisać o Zwierzątkach :3