sobota, 19 marca 2016

Co to za zwierze?

Klasyfikacja:
Ailiropoda malanoleuca ( ....... wielka lub niedźwiedź bambusowy)
Rząd: drapieżne
Podrząd: palconogie
Rodzina: niedźwiedziowate (przez niektórych zaliczana do szopowatych)

Wymiary:

Waży około 100 kg, ale może osiągnąć nawet 170 kg. Jego długości wynosi 1,20 – 1,50 m.

Rozmnażanie:
Ssaki te rozwijają się w brzuchu matki od 14 do 24 tygodni. W jednym miocie mogą urodzić się trzy młode, ale są tak słabe, że przeżywa zaledwie jedno. ....... na wolności żyje 20 – 30 lat.

Odżywianie:

Niedźwiedź ten jest absolutnym wegetarianinem. Jego ulubioną potrawą jest bambus, który zwykł jadać, siedząc na tylnych łapach. Żywi się również pędami innych roślin, sporadycznie rybami i małymi zwierzętami.


....... wielka nazywana jest również niedźwiedziem bambusowym. Światowy Fundusz na rzecz Dzikich Zwierząt (World Wildife Found) wybrał wizerunek pandy na swoje logo, ponieważ jest to gatunek zagrożony wyginieńciem.

piątek, 18 marca 2016

Niedźwiedź

Klasyfikacja:

Ursus arctos
Rząd: drapieżne
Rodzina: niedźwiedziowate

Wymiary: 

Niedźwiedź ma 1,70 - 2,70 m długości i może ważyć 70 - 770 kg.

Rozmnażanie:

Niedźwiedzie mają niezwykłe rozwinięty instynkt macierzyński. Ciąża u niedźwiedzia brunatnego trwa około 200 dni. Niedźwiadki rodzą się zwykle w styczniu, kiedy rodzice są pogrążeni w zimowym śnie. Samice niemal co roku wydalają na świat bliźnięta. 

Odżywienie:

Chociaż zalicza się niedźwiedzie do zwierząt drapieżnych, są wszystkożerne. W okresie młodzieńczym są zwykle wegetarianami. Jedną z ich ulubionych potraw są ryby, zwłaszcza łososie i pstrągi, które potrafią bardzo sprawnie sobie złowić. Jednak bez wątpienia niedźwiedź brunatny wdrapie się wszędzie, gdzie tylko może, aby zdobyć plaster miodu.


Dwa z ośmiu żyjących na świecie gatunków niedźwiedzi, niedźwiedź himalajski i niedźwiedź brunatny, są hodowane w Chinach oraz w Korei północnej i Południowej za względu na ich żółć, która ma rzekomo właściwości lecznicze i pomaga na wiele chorób człowieka.

środa, 10 lutego 2016

Czy to prawda o kotach ?

Od ponad 4 tysięcy lat kot i człowiek żyją razem. Prawdopodobnie został udomowiony po to, aby odstraszać gryzonie od spichlerzy. Dla Egipcjan był zwierzęciem świętym, reprezentował bowiem boginię Bastet, więc jeśli ktoś zabił kota, czekała go śmierć. Natomiast w średniowiecznej Europie kojarzono go z czarnymi, w związku z czym nie był z byt lubiany.

Kot perski

Kot perski – stara rasa kota, zaliczana do grupy długowłosych. W Europie pojawiła się w XVII wieku. 2,5–6 kg 3–4 spokojne, miłe, łagodne, niewielkie talenty łowcze. Woli wylegiwać się na kanapie, niż grasować w krzakach. rozmaite odmiany barwne

Nazwa naukowa: Felis  catus

Kategoria nadrzędna: Kot domowy 

Pochodzenie: Iran

Ranga: Rasa

niedziela, 24 stycznia 2016

Ciekawostka o kotach!

A oto ciekawostka

Chociaż wyróżnia się koty długo i krótkowłose, istnieją również takie, które są pozbawione sierści.











                                       Znalezione obrazy dla zapytania sfinks koty

Czy się różni pies i wilk???

Czy wiesz czym różni się wilk od psa? Czy może jesteś z tej grupy osób, które nie odróżniają wilka od np. Husky? Po kilku dniowej przerwie czas wrócić do pisania i w kilku najbliższych wpisach będę wytykał różnice pomiędzy psami a wilkami, a więc zaczynajmy:

1) Pazury - u wilków zawsze są czarne, lub przynajmniej (jak u podgatunku arktycznego) ciemne.
Pazury wilka
U psów pazury są najczęściej jasne. Co prawda zdarzają się ciemne (najczęściej u takich z czarnym umaszczeniem), ale zawsze będą odrobinę różowe, co u wilków się nie zdarza. 
Pazur wilka arktycznego.
Pazur psa.
Co prawda u wilczych szczeniąt pazury również są jasne, ale w okolicach 8 do 10 tygodnia zaczynają ciemnieć.

2) Kolor oczu - a dokładniej niebieskie tęczówki. Ten kolor jest cechą tylko i wyłącznie psów domowych i nigdy nie spotkacie wilka z takim kolorem tęczówek.
Oczy psa

3) Kształt oczu - wilki mają mocno skośne oczy w kształcie migdałów, oraz długą, czarna linię wokół oczu. 
Oczy wilka

4) Wilki mają duże stopy, z dwoma dużymi, odstającymi palcami. Psy natomiast mają mniejsze i bardziej zaokrąglone stopy.
Porównanie

5) Końcówka ogona - wilk nie będzie miał nigdy białego koniuszka ogona (pomijając arktyczne), tak jak ma to wiele psów. Trzeba jednak pamiętać, że pies domowy może mieć czarno zakończony ogon.

Bernardyn

      Bernardyn – rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie górskim, znana co najmniej od XVII wieku, wyhodowana przez szwajcarskich mnichów do pełnienia funkcji psa pociągowego i psa-towarzysza. Jest narodową rasą Szwajcarii. Wikipedia
      Nazwa naukowaCanis lupus familiaris
      Długość życia8 do 10 lat
      Usposobienie: Żywy, Czujny, Łagodny, Przyjazny, Spokojny
      Wysokość w kłębiePłeć męska: 70–90 cm, Płeć żeńska: 65–80 cm
      Pochodzenie: Włochy, Szwajcaria
Znalezione obrazy dla zapytania bernardyn
        Kto ma pisze że go ma !!!